Brokerlik Reasürans

Brokerlik

Sigorta brokeri, sigortalıyı temsil eden ve onun verdiği yetkiyle hareket eden risk yönetimi danışmanıdır. Günümüzde hızla büyüyen sınai ve ticari risklerin gerçekleşmesi durumunda karşılaşılabilecek ekonomik kayıpların boyutları, hem sigorta teminatının hem de sigortacı seçiminin önemini gözler önüne seriyor. Sigortalı, bu seçimi gerçekleştirirken güvenilirliğin yanı sıra sigortacının finansal yapısını, ilgili sigorta türündeki deneyimini ve hizmet kalitesini de sigorta teminatıyla birlikte değerlendirmek zorunda kalıyor. Konusunda uzman bir sigorta brokeri ile çalışmak, sigorta süresince risk analizi, olası tehlikelere karşı satın alınacak teminatların seçimi ve hasar anında eksiksiz hizmetin alınmasında önemli rol oynuyor.

İstanbul Global Sigorta Brokerliği A.Ş. sigortalanabilir risk teminatı konusunda Türkiye’nin en güçlü global markası olarak hızla büyümektedir. 500’ ün üzerinde kurumsal firmaya hizmet veren İstanbul Sigorta, alanında Türkiye’nin en büyük ticari ve sınai işletmeleriyle çalışmaktadır. Brokerlik hizmetlerini gerçekleştirmede kurumlar ve sigorta şirketleri arasında risk, fiyat ve hizmeti optimal kılan İstanbul Sigorta, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri ile kurumlara hizmet taşımaktadır. Risk tespiti yapılırken iki ayrı basamakta etüt edilen çalışmalar, kolay hasar doğuracak olay ve durumların tespiti ile bu tür hasarların oluşmasına yol açacak tehlikelerin tespiti üzerinden yürütülmektedir. Bu tespit sırasında saptanan tehlikenin ortadan kaldırılması, azaltılması konusu da azami dikkat taşınmaktadır.

Reasürens

Kurumsal müşterilerimizin dünya çapındaki Mühendislik, İnşaat, Havacılık, Politik Riskler, Ticari Alacak risklerine reasürans aşamasından poliçe aşamasına bütünsel hizmet sağlıyoruz. Tek bir noktadan Türkiye ve Dünya sigorta piyasalarına ulaşabilmek, en geniş teminatları en uygun fiyatlara sağlayabilme fırsatı sunmaktadır. Bu hareket ve kontrol kabiliyeti ile istenilen sigorta şirketi ve/veya şirketlerini seçme özgürlüğü mümkün olmaktadır.

Sigorta Brokerliğinin yanı sıra, Reasürans Brokerliği konusundaki uzmanlığımızla, dünya reasürans piyasalarından güncel bilgi ve yenilikleri Türkiye’ye getirerek sektöre katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda yerel sigorta şirketlerinden ve kurumsal müşterilerden gelen yeni ürün ya da kapasite taleplerine uygun plasman yapılarını oluşturarak, yurtdışı reasürans piyasalarında uygun çözümler üretiyoruz.